بعد از خروج آمریکا از برجام، تعدادی از نمایندگان خاص پرچم آمریکا را آتش زدند، همین‌ها قبلاً بعد از ماجرای حج ، سفارت عربستان را آتش زدند وسفارت انگلیس را تخریب کردند. چه سودی نصیب کشور و نظام شد ؟
دین به ما می‌گوید غیرت دینی و شور انقلابی را بر پایه عقلانیت هزینه کنید تا میدان بُرده را به دشمن واگذار نکنید. دیدید بعد از قتل عام چهارصد حاجی در منا با همان ساده‌لوحی تعدادی آدم احساساتی ، چگونه جایگاه مطالبه‌گری ما به جایگاه بدهکار و ناقض مقررات بین‌المللی تبدیل شد؟
دهه پنجم انقلاب اسلامی را باید به دهه تهذیب و پیرایش و تمییز سره از ناسره و اسلام ناب از بدیل‌های خرافی قرار بدهیم.
در میان جریان‌های سیاسی و ارزشی، جمعی مسیر بی‌مسئولیتی و بی‌تعهدی را در پیش گرفته‌اند و کمکی به انقلاب نمی‌کنند و موضع‌گیری‌های افراطی آنها جز خسران و خرا‌بکاری و فرصت‌سوزی سودی ندارد ؛ طیف دیگری هم هستند که واکنشی و انفعالی عمل می‌کنند. باید آنها را هُل داد ؛ نیازمند موتور محرکه هستند.  طیف سوم، کسانی هستند که دغدغه دارند و پای کار هستند و خودخوری می کنند، اما به دلیل اینکه کاری از دستشان برنمی‌آید، تأثیرگذاری آنها کم شده است .
ما باید تلاش کنیم، طیف سوم را فعال کنیم و دغدغه‌های‌مان را روی هم بگذاریم، و در این پیچ تاریخی به خوبی عبور کنیم. اگر ما در راهبرد تهذیبی موفق شویم ، تهدیدهایی مانند پاره کردن قرارداد برجام ، انتقال سفارت آمریکا به قدس و حمله مکرر اسرائیل به سوریه و خفت جهان عرب را به فرصت تبدیل می‌کنیم.
حقیقتاً هیچ دوره‌ای مثل این زمان فرصت‌های جهانی برای تهاجم علیه بنیادهای لیبرالیستی ضد انسانی مناسب نبوده است. فرصت‌های تاریخی برای انهدام پیکره شرک‌آلود غرب و ایجاد نوعی جدایی میان اروپا و آمریکا فراهم شده است. شدیداً نیازمند تولید محتوا برای حرکت تهاجمی هستیم .
ادامه دارد . . .