بررسی سخنان امام نشان می دهد ایشان نه تنها در برابر آمریکا و خوی استکباری دولت کاخ سفید عقب نشینی نداشته اند بلکه عقب نشینی ها را هم محکوم می کردند.

«حال باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل و شوروی را خلاف اسلام می داند گفت؛ آیا تأسی به رسول خدا(ص) و متابعت از امر خداوند تعالی خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند آمریکایی فعل رسول الله(ص) و امر خداوند را تخطئه می کنید… و برائت و نفرین نسبت به دشمنان اسلام و محاربان با مسلمانان و ستمگران بر مسلمین را کفر می دانید؟»(صحیفه امام – جلد ۱۸ – صفحه ۹۲)

امام خمینی در خصوص نگفتن مرگ بر آمریکا و محکوم کردن این شعار از سوی سران کشورهای اسلامی که منفعلانه در مقابل آمریکا عمل می کنند می گویند:«بسیاری از سران کشورهای اسلامی به جای مقابله با این اعمال وحشیانه و جلوگیری از این کشتار بی رحمانه، به عاملین این جنایت یعنی اسرائیل غاصب، دستمزد داده و او را به رسمیت می‏شناسند و به جای قطع رابطه با عامل اصلی یعنی امریکای جهانخوار، هر روز روابط خود را با او محکمتر و گسترده‏تر می‏کنند، و گذشته از اینکه خود در سکوت مرگباری فرو رفته‏اند، حتی از شنیدن شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا واهمه داشته و بشدت از آن جلوگیری می‏کنند. فانا للَّه و انا الیه راجعون. وَ سَیَعْلَمُ الَّذینَ ظَلَمُوا ایَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ.»(صحیفه امام – ج‏۲۱ – ۷۹ )

بنیانگذار جمهوری اسلامی رفتار مسامحه کارانه سران عرب در خصوص آمریکا را اینگونه بیان می کنند:«از نظر استکبار، مسئولین کشورهای اسلامی باید به فرنگ بروند، آنها را به حج چه کار! دست نشاندگان امریکا آتش زدن پرچم امریکا را به حساب آتش زدن حرم، و شعار مرگ بر شوروی و امریکا و اسرائیل را به حساب دشمنی با خدا و قرآن و پیامبر گذاشته ‏اند.»(صحیفه امام – ج‏۲۱ – ۲۸۵)

امام جمهوری اسلامی را مصداق واقعی عمل به مرگ به آمریکا اینگونه معرفی می کنند:««ما شعار سرنگونی رژیم شاه را در عمل نظاره کرده‏ایم، ما شعار آزادی و استقلال را به عمل خود زینت بخشیده‏ایم، ما شعار «مرگ بر امریکا» را در عمل جوانان پرشور و قهرمان و مسلمان در تسخیر لانه فساد و جاسوسی امریکا تماشا کرده‏ایم، ما همه شعارهایمان را با عمل محک زده‏ایم‏.»(صحیفه امام – ج‏۱۳- ۸۱ )

ایشان حتی نسبت به فراموش شدن شعار مرگ بر آمریکا در لوای شعارهای انحرافی هشدار دادند و می گویند:«خط این بود که اصلًا امریکا منسی بشود. یک دسته شوروی را طرح می‏کردند تا امریکا منسی بشود، یک دسته «اللَّه اکبر» را کنار می‏گذاشتند، سوت می‏زدند و کف می‏زدند آن هم روز عاشورا. خط این بود که این قضیه مرگ بر امریکا منسی بشود.»(صحیفه امام – ج‏۲۱- ۲۸۶ )

پاسخ دهید