تکّه‌فیلمی که برخورد تأسف‌بار چند مأمور پلیس با دخترِ بدپوشش را در یکی از پارک‌های تهران نشان می‌دهد، وجدان عمومی جامعه را جریحه‌دار کرده است. راستش را بخواهید، من که دخترم هم سن و سال دختری است که در فیلم مأموران بی‌سلیقه‌ او را کتک می‌زنند، از ظهر که این فیلم را دیده‌ام به این فکر می‌کنم الآن پدر این دختر در چه‌ حالی است. اگر نفیسه‌ی من این‌گونه زیر دست و پای مأموران ضجّه می‌زد الآن چه حالی داشتم؟!! آیا باز هم می‌توانستم قدردان بسیاری از مأموران خدوم و فداکار نیروی انتظامی باشم؟!
باید خیلی ساده، ناپخته، مستأصل، و نادان باشیم که فکر کنیم این برخوردها سرِسوزنی در تعمیق باورداشت‌های مذهبی مردم تأثیر دارد و به تربیت جوانانمان کمک می‌کند. در حالی‌که جامعه‌ی ما عمیقاً به کِششِ اجتماعی نیازمند است، این رفتارها جز نفرت و کینه و گریزِ اجتماعی چیزی به دنبال ندارند.
دوست دارم سنگینیِ سینه‌ام را با همدردی با آن پدر محترم سبک کنم. می‌دانم الآن زمان مناسبی نیست که بگویم دختران ما هم باید در نگه‌داشت ارزش‌های مذهبی و اجتماعی بکوشند؛ با این حال؛ با تو، پدر محترم آن دختر، هم‌دلی می‌کنم و امیدوارم با برخورد قاطع با آن مأمور خاطی هم ساحت نیروی محترم نیروی انتظامی پیراسته شود و هم از شما دل‌جویی گردد.

پاسخ دهید