از کانال وزین استاد صحیح النسب:

عالم و سیاستمدار بزرگ مرحوم آیت الله سید حسن مدرس به شهر دور افتاده خواف تبعید شد و سالها توسط مأموران امنیتی زیر نظر بود
مدرس در شب ۱۰ آذر ۱۳۱۶ برابر با ۲۷ رمضان ۱۳۵۶ قمری توسط ماموران امنیتی با چای مسموم شد و سپس عمامه اش را دور گردنش پیچیدند و او را خفه کردند.

استاد سید اشرف الدین حسینی قزوینی گیلانی متخلص به  نسیم شمال، ادیب، شاعر، طنزپرداز، منتقد و روزنامه نگار بود…این گوهر ارزشمند را به اتهام جنون راهی دارالمجانین کردند، وی همانجا جان سپرد.

استاد  محمد فرخی یزدی شاعر آزادی خواه دوران مشروطیت که لبهایش را در زندان با نخ و سوزن دوختند، او درسال هجده شمسی در زندان مسموم وبا آمپول هوا کشته شد، شعر او با ردیف آزادی استادانه ساخته شده.

میرزاده عشقی، شاعر، روزنامه‌نگار، نویسنده و نمایشنامه نویس دوران مشروطیّت و مدیر نشریه قرن بیستم
در دوره نخست‌ وزیری  پهلوی اول، به دستور یکی از سران تأمینات نظمیه، ترور شد.‌

این روزها اذهان همه ی ما سری به گذشته ی نه چندان دور زده، اما کاش تاریخ را با دلدادگی و احساسات ورق نزنیم
و الا از حقیقت فاصله خواهیم گرفت.
سید هادی صحیح النسب

دیدگاه‌ها

  1. ناشناس

    برادر عزیز این سوال برای حقیر هم پیش آمده که چرا در وهله ی کنونی نسل جوان و حتی برخی از نسل گذشته گرایش به حکومت جبار پهلوی پیدا کرده‌اند؟

    آیا جواب در عملکرد بی تعارف بنده‌ی متمسک به دین و شمای مروج دین نیست؟ دوست گرامی انتظار مردم از متدینین و مخصوصا مروجین بیان حقیقت – بدون مصلحت اندیشی که امروز رایج شده – می‌باشد. اگر مردم از زبان طلبه‌ای دروغ یا تهمت وخلاف واقعی بشنوند، قسمی از این منکر، به حساب طلاب وقسمت اعظم ان در دید عوام به حساب شریعت مظلوم نوشته خواهد شد .

    چرا مردم نباید حقیقت را تمام وکمال بدانند . چرا نباید در کنار مظالم ومعایبی که از حکومت منحوس پهلوی گفته می‌شود، گریزی هم به خدمات و محسنات آن رژیم بزنیم .اگر پیرو مکتب ائمه هستیم باید سرمشق بگیرم از حکایات وروایات ان بزرگواران وقتی که مولای ما هنگامی که گذر کرد با یاران بر جنازه‌ی متعفن سگی و هر یک از اصحاب زبان به نقد گشود و امام اشاره کرد به دندان‌های سفید آن نعش متعفن و فرمود از حُسن این سگ، همین بس که دندان‌های سفیدی دارد.

    حقیر این عرایض را از جهت مسئله نوشتم لطفا راهنمایی فرمایید

پاسخ دهید